16:35 16:35

Maluj z Nancy Hillis

Witam wszystkich 🙂

To mój pierwszy wpis na tym blogu. Właściwie wcześniej nie prowadziłam tego typu formy, ale myślę, że z czasem dojdę do wprawy, zwłaszcza dla waszej przyjemności korzystania z tego, co chciałabym wam powiedzieć.

 

Pierwszy wpis odniosę do jednej z tworzących obecnie malarek, Nancy Hillis, której abstrakcyjne kreacje czarują widzą. Tak że jedną z moich miłości jest malarstwo abstrakcyjne, ale świadome, wciąż pełne niewiadomych, które komponuję z elementami realistycznymi (przynajmniej się staram :)). Wracając do pani Hillis, malarka stworzyła serię krótkich wideo, w których wyjaśnia, w jaki sposób otworzyć się na płótno, na to, co chcemy przekazać za pomocą farb, a co najważniejsze, aby zaufać sobie w procesie tworzenia.

 

Wideo są krótkie, podzielone na 4 części,w  każdej z nich poruszany jest inny aspekt tworzenia dzieła abstrakcyjnego. Może nie praktykujecie tego typu sztuki, ale zawsze może przynieść wam pewne motywujące aspekty, zmienić spojrzenie na białe płótno, które możliwe, że tak jak i mnie, was też przeraża. Bez dalszych wstępniaków przyjrzyjcie się tej serii sami i zacznijmy od aktywowania białego płótna 🙂 Miłego oglądania. Aby obejrzeć wideo, trzeba się zarejestrować na listę mailingową, ale myślę, że warto 😉

 

 

No Comments

Leave a Reply